Uudised

DataCap liitus Digitaalehituse klastriga

DataCap OÜ otsustas liituda Digitaalehituse klastriga. Klaster keskendub teadmistepõhise ehituse arendamisele, kaasates selleks valdkonna parimaid juhte ja spetsialiste. Praeguseks on klastriga liitunud 44 ettevõtet ning 3 kõrgkooli. DataCap on pühendunud kaasaegsete 3D mõõdistus- ja andmetöötlusmeetodite rakendamisele digitaalehituse valdkonnas. Klastriga liitudes soovime anda oma panust valdkonna arengusse ning saada vastu inspiratsiooni, teadmisi ning silmaringi.
Loe rohkem

DataCap osales konverentsil ESRI Päevad 2020

DataCap osales 8.septembril toimunud konverentsil ESRI Päevad 2020 Näitasime laserskannnerit Leica RTC360 ning tutvustasime laserskaneerimise ja droonimõõdistamise võimalusi. Konverentsi korraldaja AlphaGIS OÜ palvel esitasime DataCap OÜ ja Archaeovision OÜ poolt teostatud projekti andmed, mida kasutati Guenter Doerffel (Esri) ettekande “Räägime pildiandmetest, mida me kunagi ei näe” ette valmistamiseks. Eelpoolnimetatud projektiks oli Tartu Pühade Aleksandrite Kiriku […]
Loe rohkem

BIM mudeli ja punktipilve võrdlev analüüs

Skaneerisime Tulitec OÜ tellimusel AS YIT Eesti  ehitusobjekti konstruktsioonid. Töö eesmärgiks oli võrrelda konstruktsioonide teostuse vastavust projektiga. DataCap OÜ poolt loodud punktipilve analüüsi projektmudeli suhtes teostas Tulitec OÜ.
Loe rohkem

Uus laserskanner Leica RTC360

Täna saime kätte uue laserskanneri Leica RTC360. Tegemist on kiireima laserskanneriga: skaneerimise kiirus 2 miljonit punkti sekundis, värvidega skaneerimise kiirus ühes mõõdistusjaamas on 2 minutit, mis on võrreldes teiste skanneritega 3 korda kiirem.Esimeseks projektiks uue skanneriga saab olema Taali mõisa värviline laserskaneerimine.
Loe rohkem

Kolga mõisakompleksi laserskaneerimine

Laserskannerite Leica RTC360 ja Faro S350 abil mõõdistati Kolga mõisakompleks: peahoone, 8 kõrvalhoonet ja 9 varet. Mõisa peahoone skaneeriti värvidega. Laserskaneerimine teostati kokku ligi 600-st skaneerimise seisust.Töö teostati DataCap OÜ ja Archaeovision OÜ koostööna. Kolga mõisa laserskaneerimine Kolga mõisa laserskaneerimine Kolga mõisa peahoone värviline punktipilv Kolga mõisa peahoone pööning, punktipilv Kolga mõisa kompleks, sepikoda, punktipilv […]
Loe rohkem